881 414 118 pon.-pt. 7:00-17:00, sob. 10:00-14:00

Zamów kontakt - oddzwonimy!


Numer telefonu
Godzina kontaktu
sklep edostawcze zmiany Edostawcze lekki start Edostawcze lekki start Kontenery samochodowe edostawcze Edostawcze Hulajnoga elektryczna
This is an example of a HTML caption with a link.
1 2 3 4

Aktualności

Badanie PIT w samochodach dostawczych 2019

 

Badanie PIT w samochodach dostawczych 2019

 

Z początkiem roku weszła nowelizacja ustawy o podatku dochodowym ograniczająca możliwość odliczania kosztów samochodu w firmie. W tym aut dostawczych - ciężarowych od DMC do 3,5 Tony. Co się zmieniło?

 

Choć wydawać by się mogło, że ustawa ta uderza w firmy korzystające z drogich samochodów osobowych w frmie to jednak zasięg jej jest dużo większy.

Przypomnijmy. Nowością jest ograniczenie możliwości odliczania kosztów do 75% w przypadku samochodów osobowych i ciężarowych o dmc co 3,5 Tony użytkowanych do celów zawodowych i prywatnych. Co więcej odliczać możemy te 75% tylko do 150 tys. zł wartości samochodu. Celem ustawodawcy było ograniczenie odliczeń od aut głównie osobowych, ale ustaw udrerza też w busy. 

Co ciekawe. Wprawdza pojęcie badania PIT/CIT (zależnie od tego jaki podatek dochodowy płacimy), które jest bezwzględnie wymagane jeśli dalej chcemy odliczać 100% kosztów w każdym aucie do 3,5 DMC (poza autobusami), też w aucie ciężarowym. Dlatego powinniśmy się 2 stycznia udać na stację diagnostyczną, zapłacić 50 zł i szybko "wbić" je w dowód rejestracyjny. No właśnie... a przecież takie samo badanie robi się "na okoliczność" odliaczania VAT. Mamy zrobić dwa, takie same badania?

Ustawa teoretycznie to nakazuje. Szczęśliwie jednak Ministerstwo Finansów wydało opinię, że badanie PIT/CIT i badanie VAT są toższame. Co za tym idzie jeśli badanie VAT stwierdza, że możemy odliczać 100% podatku VAT przy użytkowaniu auta to możemy także wrzucać 100% poniesionych kosztów.

Jeśli ktoś nie robił takiego badania, bo np. nie jest płatnikiem podatku VAT musi je jak najszybciej wykonać i wpisać jego wynik do dowodu rejestracyjnego samochodu.

AKTUALIZACJA Z LUTY 2019- Zgodnie z instrukcją Ministerstwa Finansów badanie VAT jest dla aut nie obiętych ewidencją przebiegu toższame z badaniem PIT. Co za tym idzie samochody z tym świadectwem nie muszą być dodatkowo badane na zgodność PIT

 

 

Szybki kontakt

Wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy i przedstawimy niezobowiązującą ofertę.

Imię i nazwisko Numer telefonu Interesuje mnie

Znajdz nas na

edostawcze Facebokk
Edostawcze Instagram
Edostawcze Youtube
edostawcze sklep

Co wyróżnia eDostawcze?

Kompleksowość i profesjonalizm. Dzięki wielomarkowej ofercie samochodów dostawczych, podwozi samochodowych i pick-up'ów możemy dopasować Twoje oczekiwania do pełnej oferty rynkowej. Obiektywnie doradzimy w wyborze modelu, silnika, czy doposażenia. Specjalizujemy się w zabudowach począwszy od międzynarodówek czy kontenerów, po lawety i wywrotki. Co ważne staramy się by każdy samochód kosztował Cię tylko 1%, czyli proponujemy specjalne oferty finansowania.