Czy można dostać leasing na nową firmę?

Wiele osób, które od lat pracują w branży transportowej poważnie myślą o założeniu własnej działalności i pracą „na siebie”. Temu krokowi towarzyszy jednak sporo obaw, szczególnie o czas, który trzeba poświęcić na formalności oraz o sprawy finansowe. Czy słusznie? Poniżej zawrzemy kilka porad, które warto wziąć pod uwagę w razie wątpliwości przy start-up’ie własnej firmy.

 

Czy można dostać leasing na nową firmę?

Utarło się, że zarejestrowanie przedsiębiorstwa to ogrom formalności, ciągłe bieganie po urzędach i wiele stresu. Wprowadzone reformy spowodowały jednak, że w zdecydowanej większości przypadków wszystko załatwia się w jednym okienku. Płacąc 150zł za wpis do ewidencji gospodarczej otrzymujemy numer REGON. Kompletne informacje na temat procedur znajdują się na stronie: CEIDG. Gdy wizyty w urzędach mamy za sobą, możemy skupić się na doborze odpowiedniego pojazdu  – w końcu będzie bezpośrednio wpływał na przychód. Warto w tym przypadku zainteresować się finansowaniem, a konkretniej – leasingiem.

Może się wydawać, że leasing dla nowej firmy jest rzeczą ciężką czy wręcz niemożliwą – tymczasem wystarczy wpłacić tylko 5-15% wartości pojazdu o wartości nawet 140 tysięcy złotych netto. Jeśli jesteśmy w stanie potwierdzić , że jesteśmy wiarygodni finansowo – wpłata może spaść nawet do 1%, a wartość przedmiotu leasingu wzrasta do 200 tysięcy złotych netto.
Firmy transportowe ze stażem większym niż 3 miesiące mogą skorzystać z promocji 4×1% – czyli opłata wstępna i 3 pierwsze raty leasingu będą wynosić dokładnie 1% wartości pojazdu, przy nawet 7-letnim finansowaniu. Co ważne jest to procedura w 100% uproszczona, bez badania zdolności finansowej. W ten sposób obalamy mit posiadania sporej sumy gotówki na rozkręcenie własnej firmy transportowej.

Państwo stara się pomagać świeżym przedsiębiorcom – między innymi obniżając składkę ZUS do niecałych 300zł przez pierwsze 2 lata prowadzenia działalności. Korzyści podatkowo-finansowe dla nowych firm oferuje także leasing, dlatego gdy formalności urzędowe mamy za sobą złóżmy zapytanie do edostawcze.pl – specjaliści w kwestii finansowania oraz samochodów w zabudowie międzynarodowej.

 

Zespół edostawcze.pl