Iveco Daily najlepszy w rankingu wartości rezydualnych 2014

Najnowszy ranking Eurotax-u wykazał, że Daily jest modelem o najwyższej wartości rezydualnej po 36 miesiącach pośród ciężkich samochodów dostawczych.

 

Jak podają rankingi RV Iveco posiada obecnie najszerszą ofertę wersji spośród samochodów dostawczych jeśli chodzi o wersje objętościowe oraz dwa warianty osi (pojedyncze oraz podwójne).

36 miesięczna wartość RV dla Iveco wynosi 50,86%. Co to oznacza? Oznacza tyle, że samochód tej marki po 3 latach nie traci nawet połowy wartości liczonej od ceny nowego samochodu.

Jest to dosyć istotna wiadomość. Jak informują eksperci Eurotax, przy zakupie samochodu użytkowego warto zwrócić uwagę na wskaźnik RV, ponieważ może to zaoszczędzić czas oraz koszty przy późniejszej odsprzedaży.

Powyższy współczynnik ma istotne znaczenie szczególnie w przypadku zakupów w leasingu lub firm zarządzających flotami. W przeciwieństwie do prywatnego klienta, u którego na decyzję o zakupie wpływa w większej mierze cena, obiegowa opinia wśród innych użytkowników lub przywiązanie do danej marki.

Podsumowując, wartość rezydualna zdecydowanie może świadczyć o renomie marki i niezawodności danego modelu.

Na kolejnych miejscach po Iveco uplasowały się: Mercedes, Volkswagen, Fiat oraz Peugeot.