Kompleksowo przygotowany Master – czyli nasze Renault w standardzie

W poniższym artykule przedstawiamy kompleksowo przygotowany pojazd do transportu międzynarodowego. Postaraliśmy się, aby w jego wyposażeniu niczego nie zabrakło.

 

We wcześniejszych aktualnościach opisywaliśmy naszego Fiata Ducato „na wypasie” TUTAJ. Tym razem przygotowaliśmy Renault Mastera w równie bogatej wersji. Na podwoziu ze 165 konnym silnikiem o pojemności 2.3 litra zamontowano zabudowę skrzyniowa z plandeką, która pomieści 10 europalet. Zdecydowanym ułatwieniem przy załadunku jest rolowana plandeka z obydwu stron, a także odsuwany dach.

Jeśli chodzi o wnętrze, zrezygnowano tutaj z często spotykanych trzech foteli, jeden z nich został zastąpiony pojemną lodówką firmy Waeco. Nad kabiną kierowcy standardowo umieściliśmy „kurnik” z łóżkiem o wymiarach 2 m x 1,1 m. Aby zapewnić kierowcy nieco prywatności doposażyliśmy wnętrze w praktyczne firanki ( dostępne TUTAJ). Komfort pracy i samego prowadzenia zdecydowanie ułatwią radio CB, nawigacja satelitarna, pneumatyczny fotel czy też system ogrzewania postojowego.

Na pewno wielu z czytelników zapytało by: a ile to waży ? Zważyliśmy pojazd po zabudowie i wskazania dały 2400 kg. Spokojnie można urwać 100 kg rezygnując np. z odsuwanej plandeki i dachu.

Nasz klient, Pan Krzysztof wybrał Mastera przede wszystkim ze względu na praktyczne wnętrze, które nie jeden kierowca busa sobie chwali. Wzorem kupowanych przez niego wcześniej Masterów 2.3 150 KM tym razem zdecyodwał się na nową jednostkę biturbo, która z pierwszych napływających do nas opinii zapewnia niższe spalanie nawet o 1,5 litra w porównaniu do poprzedniej.

Co do trwałości, w miarę upływu czasu będziemy informować czy nowy silnik z dwiema turbinami to strzał trafiony w dziesiątke i czy zapewni taką samą bezawaryjność jak poprzedni model. Poniżej film prezentujący opisywany pojazd:

Taki jak i inne pojazdy można skonfigurować samemu. Sprawdź naszą aktualną ofertę:

OFERTA MIĘDZYNARODÓWKI

Artykuł powstał we współpracy z P.Filipem Bednarkiewiczem z portalu 40ton.net