881 414 118 pon.-pt. 7:00-17:00, sob. 10:00-14:00

Zamów kontakt - oddzwonimy!


Numer telefonu
Godzina kontaktu
sklep edostawcze zmiany Edostawcze lekki start Edostawcze lekki start Kontenery samochodowe edostawcze Edostawcze Hulajnoga elektryczna
This is an example of a HTML caption with a link.
1 2 3 4

Aktualności

Minimalna płaca dla kierowców pracujących na terenie Niemiec

 

Minimalna płaca dla kierowców pracujących na terenie Niemiec

 

Nowa ustawa, która weszła w życie z początkiem 2015 roku wywołała ogromne kontrowersje, które odbijają się echem do dzisiaj.

 

Od 1 stycznia 2015 roku w Niemczech obowiązują przepisy określające minimalną płacę pracowników firm zagranicznych będących na terenie tego kraju. Dla transportu oznacza to również, iż polscy kierowcy pracujący na terenie naszego zachodniego sąsiada powinni być wynagradzani stawką 8,5 euro brutto za godzinę. Sytuacja pozostanie niezmieniona dopóki odpowiednie sądy lub Unia Europejska nie zarządzi inaczej.

Sprawą zajęło się już także polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Szef resortu, Grzegorz Schetyna określił nowe przepisy jako „kuriozalne” i zapowiedział interwencję u Franka Waltera – Steinmeiera (niemieckie MSZ).

Najnowsza ustawa ujednoliciła minimalną stawkę dla wszystkich branż. Wcześniej różniły się one i to dosyć znacząco (np. dla „budowlanki” było to 10.50 eur / h). Nowe przepisy będą egzekwowane przez 2000 funkcjonariuszy. Dokument dla firm transportowych do zgłaszania kierowców znajdziemy TUTAJ ( po prawej stronie Formulare Zum Thema” ).

Podsumowujac, niemieckie przepisy okazały się bardzo kontrowersyjne i z pewnością napotkają jeszcze na wiele sprzeciwów ze strony zagranicznych firm i zostaną wzięte „pod lupę” przez odpowiednie organy ustawodawcze.

 

 

Szybki kontakt

Wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy i przedstawimy niezobowiązującą ofertę.

Imię i nazwisko Numer telefonu Interesuje mnie

Znajdz nas na

edostawcze Facebokk
Edostawcze Instagram
Edostawcze Youtube
edostawcze sklep

Co wyróżnia eDostawcze?

Kompleksowość i profesjonalizm. Dzięki wielomarkowej ofercie samochodów dostawczych, podwozi samochodowych i pick-up'ów możemy dopasować Twoje oczekiwania do pełnej oferty rynkowej. Obiektywnie doradzimy w wyborze modelu, silnika, czy doposażenia. Specjalizujemy się w zabudowach począwszy od międzynarodówek czy kontenerów, po lawety i wywrotki. Co ważne staramy się by każdy samochód kosztował Cię tylko 1%, czyli proponujemy specjalne oferty finansowania.