Nowe Iveco Daily 2014 – ładnie i praktycznie

Choć nowe Iveco trafi do salonów Europy dopiero w czerwcu 2014 już dziś możemy zobaczyć jak będzie wyglądało. Czy warto zmieniać ikonę lekkiego transportu?

 

To już trzecia generacja sprawdzonej konstrukcji. Sprawdzonej, a więc nie chyba nie powiniśmy spodziweac się radyklanej przebudowy konstrukcji i raczej jej nie zauważymy. Owszem. Zgodnie z ogólnym trendem samochód ma mniej palić i być bardziej ekologiczny – czyli nowe jednostki EURO VI. Niestety z doświadczenia wiemy, że tego tupu zmiany wpłynąć mogą na żywotność silnika. Słynące jednak z mocnej konstrukcji Iveco powinno zachować tą cechę. Zresztą jednym z haseł nowej konsrukcji jest trwałość i za to trzymamy kciuki.

Oczywiście samochó zyskuje też na wyglądzie. Modne, zadziorne, wąskie klosze lamp. Bardziej agresywny przóe i szerokie plastiki na pewno się spodobają. Choć wiadomo to tylko z opisu spodziewać się można, że i wnętrze zyska i będzie jak w innych dostawczakach przypomniać coraz bardziej osobówkę.

Dodatkowo Iveco dopracowało przednie zawieszenie oraz geometri tylnego. Dzięki temu poprawi się precyzja prowadzenia,a wysokosć załadunku obniży się aż o 55 mm.

A ha… rama zostaje! 🙂