Nowy samochód dostawczy od MAN-a

Producent samochodów ciężarowych wchodzi na rynek dostawczaków, narazie z lekki dystansem – bliźniacza konstrukcja VW Craftera.

 

Koncern samochodowy MAN, przy pomocy Volkswagena, zaprezentował swoje nowe dzieło – MAN TGE. Jest to konstrukcja bliźniacza VW Craftera.

Do wyboru będziemy mieli te same silniki co w VW, 2.0 TDI o mocach 102 KM, 122 KM, 140 KM oraz wysokoprężna jednostka wyposażona w dwie turbiny, dysponująca 177 KM . Nowy MAN/VW będzie dysponował szeroką gamą napędów, w ofercie będzie napęd przedni, tylni lub napęd na wszystkie cztery koła. Zarówno w Crafterze jak i w TGE, montowana będzie 6 biegowa skrzynia manualna lub opcjonalnie 8 biegowy automat.

Kubatura furgonu będzie dość duża, ponieważ będzie można zamówić wersję o pojemności aż 18m3, a największe podwozia samochodów będzie można rejestrować na DMC do 5,5t.

Dlaczego MAN rozszerza swoją działalność w stronę „mniejszych” samochodów? Cytując oficjalną wypowiedź ma to być „synergia w ramach koncernu”. Czy to znaczy, że Volkswagen w przyszłości będzie myślał o ciężarówkach w swojej ofercie?