3 miejsca to za mało? Brygadówka to jest to.

Furgon to najpopularniejsza odsłona wszystkich samochodów dostawczych. Ale co jeśli w takim samochodzie jest za mało miejsca przeznaczonego dla pasażerów? Najprostszym wyjściem jest kompromis, czyli tzw. „brygadówka”

 

Brygadówka czyli furgon z drugim rzędem foteli, co daje nie 3 a maksymalnie 7 miejsc siedzących i całkiem sporo miejsca w części ładunkowej. W wielu zabudowach jest możliwość przedłużenia ładowni do przewożenia długich przedmiotów. Jest to wnęka pod siedzeniami w drugim rzędzie. Jest ona różnych wymiarów ale bardzo podobnych do siebie w każdym z modeli. Ma ona około 50 centymetrów głębokości, około 120 cm szerokości i od około 30 do 45 cm w zależności od typu zabudowy.

Różnice, które na pierwszy rzut oka dzielą furgona od opisywanej zabudowy to długość i co za tym idzie pojemność części ładunkowej. Można przyjąć, że wersja „brygadowa” posiada długość ładunkową krótszą od furgona mniej więcej o metr.

W bardzo popularnym „dostawczaku” Fiata – modelu Ducato długość „paki” najdłuższej wersji L4 z zabudową siedmioosobową to 2865mm. To samo tyczy się dwóch samochodów z koncernu PSA czyli bliźniaczych modeli Peugeota Boxera i Citroena Jumpera. Jest to najkrótsza zabudowa w stawce.

Renault Master z maksymalnie długą ładownią z wynikiem 3175 mm stawia na lepszej pozycji niż PSA i Ducato ale nie jest to wynik wyśmienity. Jednak L2 i L3 Mastera są bardzo podobne do tych z Boxera, Jumpera i Ducato.

W modelu Forda, Transicie wygląda to tak, że L4 dysponuje 3443mm długości za pasażerami, co jest w miarę dobrym wynikiem jak na tę długość. Warto przypomnieć, że Ford nie produkuje wersji L4H3 czyli najobszerniejszym wariantem zostaje L4H2.

Jeżeli potrzebujecie przewozić do 7-miu osób i naprawdę długiej, pojemnej części ładunkowej to mile zaskoczy was Iveco Daily, który w swojej najdłuższej wersji L5 z rozstawem osi 4100mm dysponuje przestrzenią za drugim rzędem foteli o długości prawie 4 metrów! Jest to rewelacyjna wartość, której blisko do tych, które uzyskuje konkurencja w długości L4, a Iveco do tego zmieści 7 osób.

Dla zobrazowania powyższego, przygotowaliśmy tabelę rozmiarów poszczególnych brygadówek w różnych wariantach wymiarowych. Oczywiście wszytkie te modele dostępne w ofercie edostawcze.pl.

Powyższ tabela dotyczy typowej zabudowy brygadowej i wymiaru (jeśli chodiz o długość) do ściany grodziowej. Pamiętajmy jednak, że zw wzgleu na rodzaj zabudowy brygadowej mamy często większą, lub mniejszą możliwość przewiezienia dłuższych przedmiotów we wnęce pod fotelami. Zyskujemy wtedy nawet 40 cm na długości… choć do wysokości też max 40 cm.

Jaka brygadówka będzie najlepsza dla Twojej firmy? Jeśli wiesz zapraszamy do zakupu. Jeśli nie zapraszamy do kontaku z naszymi doradcami. Co ważne. U nas zawsze znajdziesz jakąś brygadówkę od reki :-).