Autolawety do 3,5t – jaki model wybrać?

Sprzedaż autolawet wciąż wzrasta. Dla kupujących jednak stałym dylematem jest wybór modelu autolawety do 3,5t . Dzięki przedstawieniu różnic w oferowanych modelach postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości i ułatwić zakup tej maszyny.

 

W dzisiejszych czasach coraz bardziej rozwija się import aut do Polski. Co za tym idzie, wielu przedsiębiorców szuka do swoich działalności nowych samochodów typu autolaweta. Chcielibyśmy Państwu przedstawić kilka propozycji dostawczaków do 3,5t właśnie do transportu pojazdów. Weźmiemy pod uwagę kilka istotnych czynników wpływających na wybór autolawety w zależności od jej zastosowania i potrzeb.

Niezawodna w transporcie międzynarodowym „Renówka” ma również swoje miejsce w świecie autolawet. Wysoka ładowność, awaryjność na bardzo niskim poziomie oraz dobra cena sprawiają, że Master jest dobrą propozycją. Jeżeli szukasz samochodu do przewozu jednego pojazdu „na sobie” oraz do ciągnięcia przyczepy na maksymalnie jeden pojazd to warto rozważyć zakup Masterki. Dlaczego przyczepa na jeden pojazd? Tutaj ogranicza nas niestety maksymalna masa ciągniętego pojazdu czyli potocznie „na haku” mamy 2500kg. Model ten sprawdzi się więc w transporcie lokalnym lub do wypożyczalni.

Analogicznym pojazdem do Mastera jest oczywiście Opel Movano. Występują tu jedynie drobne różnice kosmetyczne, takie jak inny grill czy kierownica.

Iveco Daily 35s18 jest samochodem przeznaczonym do cięższych zadań. 3 litrowa jednostka generująca 180KM poradzi sobie z transportem nawet 3 samochodów. Jeden „na plecach” oraz dwa na przyczepce. Napęd na tył doskonale sprawdza się przy prowadzeniu pojazdu z przyczepą. Wydawać by się mogło, że przez napęd na tył oraz duży silnik Iveco będzie miało mało ładowności. Są to jednak jedynie pozory przy stałej platformie możemy uzyskać 1285kg. Pod tym linkiem możecie obejrzeć filmik z prezentcji tego samochodu na naszym kanale Youtube.

Propozycją dla osób, którzy szukają połączenia niskiej ceny oraz dobrego wyposażenia jest Peugeot Boxer. Samochód można skonfigurować w cenie poniżej 100 tys złotych. Oczywiście mówimy tu o kwocie już z pełną zabudową na zawieszeniu pneumatycznym i przesuwną wciągarką, podwoziem wyposażonym w aktywny fotel oraz automatyczną klimatyzacją. Jest to bardzo dobry wybór jeżeli interesuje nas niska rata leasingowa.

W przypadku dłuższych tras przydatna będzie kabina sypialna oraz ogrzewanie postojowe. Takie rozwiązania możemy zaproponować Państwu w dwóch wersjach. Spojkar lub Wejkama (więcej o kabinach sypialnych przeczytacie w zbliżającym się artykule). Do tego zalecamy obniżenie najazdu w części zabudowy przy kabinie o 4cm, tak aby samochód wjeżdżając pod kabinę sypialną nie zahaczał maską o nią.

Bardzo ważnym elementem dla klientów jest również ładowność. Należy pogodzić się z tym, że w dzisiejszych czasach nie jest możliwe uzyskanie ładowności 1500kg lub 1600kg. Maksymalna ładowność na samochodzie do 3,5t, bez dodatkowej przyczepki, to 1385kg. Uzyskamy ją na Renault Masterze, którego mamy w swojej ofercie. Możemy również przygotować dla Państwa ofertę na autolawetę VW, który traktowany jest jako zespół pojazdów (kategoria prawo jazdy B+E),  po montażu dodatkowej opuszczanej osi, będzie legitymowała się ładownością około 2000kg.

Do 3,5t najpopularniejszym rozwiązaniem jest stała platforma z paneli aluminiowych, której długość oscyluje w granicach 5m. W zależności od podwozia może to być 4800mm aż do 5400mm. Nieodzownym elementem są również poduszki zawieszenia tylnego z kompresorem umieszczonym w kabinie kierowcy, pomogą one w usztywnieniu zawieszenia tylnego po załadunku pojazdu.

Nowością do 3,5t są platformy hydrauliczne, rozwiązania takie znane było dotychczas w przypadku pojazdów o DMC powyżej 3,5t. Wydawać by się mogło, że takie rozwiązanie przy pojazdach do 3,5t będzie skutkować bardzo niską ładownością. Jednak Iveco Daily 35s18 z autolawetą hydrauliczną będzie miało około 1100kg ładowności. I dużo i niedużo. Za to mamy w pełni funkcjonalny pojazd, bardzo specjalistyczny, przystosowany do transportu nawet samochodów, których nie da się wciągnąć na klasyczną autolawetę.

Każdą z wyżej wymienionych zabudów oraz autolawet posiadamy w swojej ofercie z bardzo dobrymi czasami realizacji. Wejdź na nasze otmoto i dowiedz się więcej.

Zespół Edostawcze.pl