FordPass – zlokalizuj samochód za pomocą smartfona

Nowoczesne rozwiązania i technologie powoli docierają również do samochodów dostawczych. Ford nie zapomina o klientach firmowych, oferując moduł FordPass Connect, dzięki któremu użytkownik pojazdu amerykańskiego producenta ma dostęp do szeregu funkcji, tak darmowych, jak i płatnych. Chodzi m.in. o zdalne otwieranie i zamykanie pojazdu, a także możliwość jego zlokalizowania bez dodatkowo montowanego GPS-a.

Szczególnie ta ostatnia opcja to ciekawe rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy mogą zdalnie monitorować położenie swoich samochodów służbowych. Dzięki aplikacji wiadomo, gdzie aktualnie znajduje się auto. Mapa w aplikacji FordPass wskaże dokładną lokalizację pojazdu. Bez wątpienia ułatwia to zarządzanie flotą oraz obniża koszty. Kto ma możliwość korzystania z aplikacji? Każdy właściciel nowego Forda, a więc również nasi klienci, którzy zdecydują się na pojazd tej marki.

Funkcje zdalne

Zdalne otwieranie i zamykanie rozwiązuje prozaiczne problemy. Już nie musisz wracać do samochodu, żeby sprawdzić, czy jest zamknięty. Możesz być gdziekolwiek pod warunkiem, że smartfon i pojazd są w zasięgu sygnału sieci komórkowej. Nie musi być zachowana żadna minimalna odległość od otwieranego lub zamykanego auta.

Bezpłatna aplikacja wyświetla także aktualny stan pojazdu, w tym poziom oleju, paliwa czy ciśnienie w oponach. Dla posiadaczy samochodów z automatyczną skrzynią biegów producent przygotował także funkcję zdalnego uruchamiania pojazdu, co jest przydatne szczególnie w mroźne, zimowe poranki i umożliwia nagrzanie auta, zanim kierowca będzie gotowy do drogi. Samochodem włączonym w ten sposób można odjechać tylko w momencie, gdy kluczyk jest w środku pojazdu. Jeżeli pojazd jest uruchamiany w trybie zdalnego uruchomienia przy użyciu ustawień domyślnych, następuje aktywacja układu klimatyzacji, podgrzewania siedzeń oraz koła kierownicy w taki sposób, jak gdyby włączono tryb automatyczny. Zdalne uruchomienie pozwala na uruchomienie tylko na 5 minut od chwili włączenia. Oczywiście w świetle polskiego prawa uruchamianie samochodu zdalnie nie jest zgodne z przepisami, ale za granicą sytuacja wygląda już inaczej.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Funkcja eCall (automatycznego wybierania numeru alarmowego) jest bezpłatna przez cały okres eksploatacji pojazdu. Nie wymusza ona dodatkowych opłat także podczas pobytu za granicą. eCall zgłasza lokalizację pojazdu oraz pozwala operatorom służb alarmowych na kontakt z pojazdem i sprawdzenie, czy kierowca jest przytomny. Podstawowe funkcje FordPass Connect (zdalne uruchamianie, zdalne zamykanie i otwieranie) są dostępne bezpłatnie przez pierwsze 10 lat posiadania pojazdu. Rozszerzone funkcje takie, jak informacje o natężeniu ruchu drogowego Live Traffic i informacje o lokalnych zagrożeniach, są płatne po 12 miesiącach bezpłatnego okresu próbnego.

Jak korzystać z tego nowoczesnego rozwiązania? Kupując pojazd Forda z FordPass Connect, pobierz na smartfon ze sklepu App Store lub Google Play, aplikację FordPass, a następnie aktywuj ją w pojeździe – to wszystko. Sam proces jest łatwy, ale w razie problemów oferujemy swoją pomoc przy instalacji.

Bez wątpienia aplikacje na telefon to przyszłość, także w segmencie pojazdów dostawczych. W stronę podobnych rozwiązań kierują się również inni producenci, np. Iveco, które bardzo prężnie rozwija swoją aplikację dla samochodów ciężarowych.

Oczywiście posiadamy w swojej ofercie samochody dostawcze marki Ford, w tym furgony, brygadówki, skrzynie otwarte czy doki. Zapraszamy do kontaktu pod numerem 881 414 118 lub mailem: biuro@edostawcze.pl.