Jaki samochód do przewozu mebli?

Przewóz mebli najczęściej związany jest z przeprowadzką, która jest nie lada wyzwaniem. To ciężka praca związana z wynoszeniem mebli, ich zabezpieczaniem i późniejszym przewozem. Oczywiście sam przewóz nie jest problemem jednak, aby do tego momentu doszło, trzeba uprzednio wybrać samochód i zapakować do niego meble.

 

 

Firmy zajmujące się fachowymi przeprowadzkami lub osoby prowadzące działalność w branży stolarskiej, stają przed trudnym wyborem jakim jest zakup odpowiedniego samochodu do pracy. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając samochód ? Przede wszystkim na gabaryty przewożonych towarów, ich wysokość, szerokość i długość, a nawet wagę. Wymienione parametry pomogą w ustaleniu, jakiego wymiaru i konstrukcji potrzebna nam jest zabudowa. Najczęściej wybierane długości tego typu zabudów to 4200 mm lub 4900 mm, czyli 8 lub 10 euro palet, standardowa szerokość kontenera to 2100-2200 mm a wysokość 2000-2200 mm.

 

Jaki kontener?

Kiedy wiemy już jakiej wielkości kontener jest nam potrzebny, pozostaje kwestia jakiego rodzaju kontener wybrać ? Z laminatu czy aluminiowy ? Odpowiedź jest prosta – wybieramy kontener o lekkiej konstrukcji, tak aby uzyskać możliwie największą ładowność na samochodzie. Najpopularniejszy w branży meblarskiej jest kontener aluminiowy, który przez zastosowanie w swojej konstrukcji elementów aluminiowych, pozwala na uzyskanie niskiej wagi zabudowy, a co za tym idzie uzyskania wysokiej ładowności pojazdu.

Konstrukcja ścian kontenera wykonana jest z paneli aluminiowych. System łączenia został oparty na profilach narożnych wykonanych z aluminium, co zapewnia lekkość wykonanej zabudowy. Podłogę w kontenerze można wykonać zgodnie z preferencjami klienta – sklejka, wylewka Marothannowa czy blacha aluminiowa – tego wyboru należy dokonać na podstawie specyfiki przewożonego ładunku. Aby ułatwić bezpieczny przewóz mebli, wskazane jest zastosowanie dodatkowego wyposażenie kontenera, jakim jest m.in. obicie wnętrza kontenera filcem, który zapobiega uszkodzeniu się mebli w sytuacji np. gwałtownego hamowania, kiedy może dojść do przesunięcia się mebli. Do mocowania ładunku oprócz punktów w podłodze, warto zastosować specjalnie do tego przeznaczoną listwę “drabinkową” do mocowania ładunku. Listwę można zamontować zarówno na ścianach bocznych jak i na ścianie przedniej zabudowy, na dowolnej wysokości i w dowolnej ilości, dostosowanej do potrzeb klienta. Doskonałym rozwiązaniem przy załadunku dużych i ciężkich gabarytów (jak np. Meble) jest winda samozaładowcza montowana na drzwiach kontenera lub w opcji drugiej, montowana zamiast drzwi tylnych zamykana klapką na siłownikach. Montując windę samozaładowczą ułatwiamy pracę kierowcy, oszczędzając mu dźwiganie ciężkich przedmiotów a przede wszystkim skracamy czas załadunku.

 

Wybierając samochód dla swojej firmy, możesz skonsultować się z naszym doradcą, który pomoże Ci w doborze odpowiedniego samochodu, finansowania a także ubezpieczenia.

 

Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego a także do odwiedzenia naszej siedziby, przy ul. Międzyleskiej 2-4, 50-514 we Wrocławiu, gdzie czekają na Ciebie samochody gotowe od ręki !

 

Patrycja Tokaj
Specjalista ds. samochodów dostawczych

tel: 791 105 528
mail: patrycja@edostawcze.pl