881 414 118 pon.-pt. 7:00-17:00, sob. 10:00-14:00

Zamów kontakt - oddzwonimy!


Numer telefonu
Godzina kontaktu
sklep edostawcze zmiany Edostawcze lekki start Edostawcze lekki start Kontenery samochodowe edostawcze Edostawcze Hulajnoga elektryczna
This is an example of a HTML caption with a link.
1 2 3 4

Poradniki

Jakie auto do przewozu osób niepełnosprawnych

 

Jakie auto do przewozu osób niepełnosprawnych

 

Prawie miliard osób na świecie jest niepełnosprawnych. Stanowi to około 15 % całej populacji, w Polsce natomiast jest około 11 %. Częstym problemem spotykające osoby niepełnosprawne jest wybór samochodu jakim można przewieźć osobę na wózku.

 

 

 

Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach mogą korzystać z tranposrtu specjalnie przystosowanego do ich przewozu wraz z wózkami bez potrzeby przesiadania się. Na rynku istnieje kilka rozwiązań umożliwiających przewozy osób niepełnosprawnych na wózkach. Ważne, aby to rozwiąznie było bezpieczne, a konieczne zmiany posiadały świadectwo homologacji. Właśnie takie rozwiązania wprowadziliśmy w tym roku do oferty edostawcze.pl

 

Jaki samochód wybrać do przewozu wózka inwalidzkiego?

Podstawą jest oczywiście odpowiednia baza. Czyli samochód, który można przystosować zgodnie z przepisami do takiego rodzaju przewozu. Taki pojazd musi mieć przede wszystkim odpowiednią wysokość wewnątrz oraz umożliwiać zamontowanie najazdów lub windy dla wózka.  Najbardziej optymalnym rozwiązaniem, ze względu na wymiary, wydaje sie auto typu mikrobus. Myślimy tu o autach typu Renault Traffic (Opel Vivaro) lub Ford Transit Custom. Dzięki kompaktowym wymiarom są praktyczne i oszczędne. Nie polecemy natomiast modyfikacji na autach typu Fiat Doblo choćby ze względu na problem z wymaganą wyskością wnętrza. Jeśli chodzi o większe busy np. Mercedes Sprinter to jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie.

 

Jak wygląda zabudowa busa pod wózek inwalidzki?

Jeśli chodzi o adaptację takiego pojazdu to możemy wybrać kilka rozwiązań. Wózek z osobą niepełnosrawną może być wprowadzony do samochodu przy pomocy:    Fiat Ducato do przewozu osób niepełnosprawnych

- teleskopowych najazdów, 
- rozkładanej platformy,
- windy z napędem elektrycznym.

Wózek, w celu zapewnienia stabilności podczas jazdy, jest przymocowany atestowanymi pasami. Osoba przewożona na wózku inwalidzkim zabezpieczona jest biodrowym pasem bezpieczeństwa. Zmodyfikowane auto posiada odpowiednie oznaczenia zw. Z przewozem osób niepełnosprawnych.

Co ciekawe, już tak nieduży samochód jak Renault Traffic może mieć kilka wersji konfiguracji przewożonych osób. Zależnie od bazy, czyli wersja auta osobowego jak i zmiany określone przez nas z klientem, taki samochód możw przewozić od 6 do 9 osób. W tej najbardziej rozbudowanej wersji mogą to być dwie osoby na wózku.

Najazdy do wózka inwalidzkiegoJeśli potrzbujecie taki samochód, nasi doradcy pomogą w zakresie doboru typu pojazdu jak i rodzaju zabudowy (zakresu przystosowania). Termin realizacji takie zabudowy to tylko 2 tygodnie, a często mamy takie auta gotowe od ręki. Oczywiście ze względów podatkowych i rozliczenia z PFRON proponujemy finansowanie w formie pożyczki w procedurze uproszczonej.

 

Zapraszam po najlepszą ofertę na samochód "inwalidzki".

Krzysztof Olempa
Doradca ds. samochodów modyfikowanych
krzysztof@edostawcze.pl
tel. 533019119

 

Szybki kontakt

Wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy i przedstawimy niezobowiązującą ofertę.

Imię i nazwisko Numer telefonu Interesuje mnie

Znajdz nas na

edostawcze Facebokk
Edostawcze Instagram
Edostawcze Youtube
edostawcze sklep

Co wyróżnia eDostawcze?

Kompleksowość i profesjonalizm. Dzięki wielomarkowej ofercie samochodów dostawczych, podwozi samochodowych i pick-up'ów możemy dopasować Twoje oczekiwania do pełnej oferty rynkowej. Obiektywnie doradzimy w wyborze modelu, silnika, czy doposażenia. Specjalizujemy się w zabudowach począwszy od międzynarodówek czy kontenerów, po lawety i wywrotki. Co ważne staramy się by każdy samochód kosztował Cię tylko 1%, czyli proponujemy specjalne oferty finansowania.