881 414 118 pon.-pt. 7:00-17:00, sob. 10:00-14:00

Zamów kontakt - oddzwonimy!


Numer telefonu
Godzina kontaktu
sklep edostawcze zmiany Edostawcze lekki start Edostawcze lekki start Kontenery samochodowe edostawcze Edostawcze Hulajnoga elektryczna
This is an example of a HTML caption with a link.
1 2 3 4

Poradniki

Klimatyzacja postojowa do busa, dostawczaka

 

Klimatyzacja postojowa do busa, dostawczaka

 

Samochody z kabinami sypialnymi to miejsce wymagające komfortu. Wypoczęty kierowca to kierowca jadący pewnie i bezpiecznie. Co jeśli postój jest w czasie upałów? Co zrobić jak cień nie wystarcza. Tu rozwiązaniem jest nowość w naszej ofercie - klimatyzacja postojowa 12V do aut dostawczych.

 

Chcąc by klimatyzacja taka spełniała wymogi auta dostawczego tj. lekka waga oraz małe zuzycie prądu proponujemy nowoczesną klimatyzację wodną. W skąłd takiej klimatyzacji wchodzi moduł chłodzący instalowany na dachu kabiny oraz zbiornik na wodę. Wytwarza on i zapewnia stały przepływ wilgotnego powietrza wewnątrz kabiny dzięki pracy elektrycznej dmuchawy, poprzez filtr nawilżony wodą. Urządzenie może jest sterowane z panelu kontrolnego na urządzeniu, Istnieje też opcja z pilotem.

Klimatyzator wykorzystuje proces chłodzenia powietrza w trakcie odparowania wody (w momencie gdy temperatura powietrza takie parowanie wody wywołuje). W rezultacie, chłodniejszy prąd powietrza przepływa przez klimatyzator do wnętrza kabiny. Najlepszą wydajność urządzenia uzyskuje się w miejscach o wysokiej temperaturze i niskim współczynniku wilgotności powietrza.

Zalety klimatyzatora postojowego:
* może pracować przy włączonym jak i wyłączonym silniku!!!
* klimatyzator poprawia efektywność pracy kierowców, którzy odpoczywają w czasie upalnych przerw dobowych lub zakazów cieplarnianych. Komfort wypoczynku ma bezpośredni wpływ na ich lepszą i bardziej wydajną pracę
* ma bardzo niskie koszty eksploatacji
* oszczędność kosztów paliwa !!! (pojazd wyposażony w klimatyzator wodny nie jest narażony na dodatkowe zużycie paliwa, poprzez pracę silnika napędzającego klimatyzację w czasie postoju) , Klimatyzator ma niski pobór mocy i jest zasilany wyłącznie z akumulatora. Przy optymalnych warunkach inwestycja zwraca się już po paru miesiącach!!!

UWAGA: Klimatyzator sprawdza się idealnie w połaczeniu z panelem solarnym z naszej oferty.

Dane techniczne
• Napięcie zasilania 12 V
• Wydajność chłodzenia: do 8 C
• Odczuwalny spadek temperatury: 8-12 C
• Niski pobór mocy: 2,65 AMP/h średnio

• Wentylator posiada 10 prędkości obrotowych max. 4000 obr./min
• Wydatek powietrza przy maks. obrotach 400 m3/h
• Silnik dmuchawy jest firmy Bosch a pompa wodna VDO.
• Zbiornik wody ma pojemność 30 litrów i wymiary /HxWxL/ 98 x 39 x 9 cm
• Waga klimatyzatora ~16 kg
• Zużycie wody 500 - 1500 ml/h (woda w zbiorniku wystarcza na ciągłe użytkowanie od 11-37 godzin)

Taki klimatyzato to wręcz niezbędna rzecz w krajach południowych Europy. Jednak co raz częściej i w Polsce czy nawet skandynawi może się przydać. Ponieważ jest to urządzenie niezawodne, lekkie i dostępne cenowo warto zastanowić się czy już przy zakupie busa nie zapewnić komfortu kierowcy. 

Oferta na klimatyzację postojową z montażem dostępna w naszym sklepie. Zapraszamy.

edostawcze.pl

 

Szybki kontakt

Wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy i przedstawimy niezobowiązującą ofertę.

Imię i nazwisko Numer telefonu Interesuje mnie

Znajdz nas na

edostawcze Facebokk
Edostawcze Instagram
Edostawcze Youtube
edostawcze sklep

Co wyróżnia eDostawcze?

Kompleksowość i profesjonalizm. Dzięki wielomarkowej ofercie samochodów dostawczych, podwozi samochodowych i pick-up'ów możemy dopasować Twoje oczekiwania do pełnej oferty rynkowej. Obiektywnie doradzimy w wyborze modelu, silnika, czy doposażenia. Specjalizujemy się w zabudowach począwszy od międzynarodówek czy kontenerów, po lawety i wywrotki. Co ważne staramy się by każdy samochód kosztował Cię tylko 1%, czyli proponujemy specjalne oferty finansowania.