881 414 118 pon.-pt. 7:00-17:00, sob. 10:00-14:00

Zamów kontakt - oddzwonimy!


Numer telefonu
Godzina kontaktu
sklep edostawcze zmiany Edostawcze lekki start Edostawcze lekki start Kontenery samochodowe edostawcze Edostawcze Hulajnoga elektryczna
This is an example of a HTML caption with a link.
1 2 3 4

Poradniki

Leasing samochodów dostawczych dla nowych firm

 

Leasing samochodów dostawczych dla nowych firm

 

Czyli dlaczego warto skorzystać z oferty leasingowej.

 

Leasing samochodów dostawczych dla nowych firm.

 

Coraz więcej przedsiębiorczych osób szuka swojej zawodowej drogi w transporcie samochodami ciężarowymi do 3,5 tony, czyli popularnymi dostawczakami. Choć często mamy w tym zakresie doświadczenie i znajomość środowiska to zazwyczaj po podjęciu decyzji, zakładamy działalność i szukamy samochodu. Wiadomo bez busa ani rusz. Jak więc sprawnie i tanio taki

samochód sobie załatwić?

Mało kto dysponuje kwota kilkudziesięciu, a nawet stu kilkudziesięciu tysięcy na nowy samochód. Owszem. Można kupić używany, ale to zawsze wiąże się z ryzykiem trafienia na samochód wyeksploatowany. Pamiętajmy, że oprócz ewentualnych napraw tracimy czas, tak cenny w transporcie. Szukamy więc nowego i przy możliwie małym zaangażowaniu naszej gotówki.

Niestety odpada kredyt. Jeśli działalność jest krótsza niż 6-12 m-cy, a nie mamy innego źródła dochodu to kredytu nie dostaniemy. Zostaje leasing i to w szerokim znaczeniu tego słowa. 

Tzn. od wynajmu, przez wynajem długoterminowy, aż po klasyczny leasing z wykupem samochodu na końcu.

Wynajem i wynajem długoterminowy mają tą zaletę, że dostanie go każdy przedsiębiorca. Nie jest badana ani historia firmy, ani zdolność kredytowa. Niestety. Koszt często jest na tyle wysoki, że przy dużej konkurencji na rynku możemy „nie zarobić”. Dlatego jeśli już, jest to rozwiązanie tylko wtedy gdy nie dostaniemy leasingu, a policzyliśmy, że i tak się to opłaca. Dla przykładu wynajem na miesiąc 8 paletowej międzynarodówki to dziś 4900 zł netto, a za furgon zapłacimy 3200 zł. (ceny promocyjne za dostawcze24.pl). Mało to nie jest.

Czyli leasing samochodu dostawczego? Czy dostaniemy go i na jakich warunkach? Prosta odpowiedź brzmi tak. W edostawcze.pl posiadamy finansowanie praktycznie dla każdej firmy. Chcąc oferować jak najlepsze warunki korzystamy jednak wyłącznie z leasingów bankowych. Oznacza to, że warunkiem jest dobra, a przynajmniej w miarę przyzwoita historia kredytowa. UWAGA: Przy jednoosobowej działalności ma znaczenie dotychczasowa nasza prywatna historia kredytowa. Co ważne przy wspólnocie majątkowej często ma również znaczenie historia kredytowa współmałżonka.

Jeśli więc mamy historię ok to właściwie już mamy leasing. Wysokość wpłaty jak i warunki leasingu zależeć będą do następujących czynników które przedstawię dla porównania w poniższej tabeli.

Tab. Jaki samochód dostawczy dla nowej firmy w leasingu.

 

Nowy, lub używany od autoryzowanego dealera

Używany do 4-6 lat kupowany na

F-VAT 23 %

Starszy (do 8 lat) lub kupowany na umowę kupna-sprzedaży

Wymagane dokumenty

Dowód osobisty* i NIP

Dowód osobisty* i NIP

Dowód osobisty* i NIP

Oczekiwana wpłata

5 % (nawet 1 % przy bardzo dobrym scoringu)

5-10 %

10 % i więcej

Okres leasingu

Do 84 m-cy (przy wpłacie 1 % do 60 m-cy)

Wiek auta z leasingiem do 10 lat.

Wiek auta z leasingiem do 10 lat.

Inne warunki

 

Korzystna cena leasingu, niski koszt ubezpieczenia auta

Dobra cena leasingu, możliwe dodatkowe koszty ubezpieczenia

Akceptowalna cena leasingu, konieczne dodatkowe ubezpieczenia.

 

*- w przypadku wspólnoty majątkowej także dowód osobisty współmałżonka;

Tak jak widać łatwiej i taniej wyleasingować nowej firmie nowy samochód.

 

Jeszcze jedna ważna kwestia. W jednej z ofert leasingowych posiadanych przez edostawcze.pl wystarczy by firma działała 3 m-ce i możemy zaproponować warunki jak dla każdej innej firmy. Oznacza to min. promocyjny leasing 4x1% - czyli 1 % na start i 3 pierwsze raty po 1 %. Taki lekki finansowo start potrzebny jest szczególnie w transporcie, gdzie samochód zaczyna zarabiać po 2-3 m-cach.

Życząc powodzenia w nowym biznesie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

           

Redakcja.

 

Szybki kontakt

Wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy i przedstawimy niezobowiązującą ofertę.

Imię i nazwisko Numer telefonu Interesuje mnie

Znajdz nas na

edostawcze Facebokk
Edostawcze Instagram
Edostawcze Youtube
edostawcze sklep

Co wyróżnia eDostawcze?

Kompleksowość i profesjonalizm. Dzięki wielomarkowej ofercie samochodów dostawczych, podwozi samochodowych i pick-up'ów możemy dopasować Twoje oczekiwania do pełnej oferty rynkowej. Obiektywnie doradzimy w wyborze modelu, silnika, czy doposażenia. Specjalizujemy się w zabudowach począwszy od międzynarodówek czy kontenerów, po lawety i wywrotki. Co ważne staramy się by każdy samochód kosztował Cię tylko 1%, czyli proponujemy specjalne oferty finansowania.