Leasing samochodów dostawczych dla nowych firm

Czyli dlaczego warto skorzystać z oferty leasingowej.

Leasing samochodów dostawczych dla nowych firm.

Coraz więcej przedsiębiorczych osób szuka swojej zawodowej drogi w transporcie samochodami ciężarowymi do 3,5 tony, czyli popularnymi dostawczakami. Choć często mamy w tym zakresie doświadczenie i znajomość środowiska to zazwyczaj po podjęciu decyzji, zakładamy działalność i szukamy samochodu. Wiadomo bez busa ani rusz. Jak więc sprawnie i tanio taki samochód sobie załatwić?

Mało kto dysponuje kwota kilkudziesięciu, a nawet stu kilkudziesięciu tysięcy na nowy samochód. Owszem. Można kupić używany, ale to zawsze wiąże się z ryzykiem trafienia na samochód wyeksploatowany. Pamiętajmy, że oprócz ewentualnych napraw tracimy czas, tak cenny w transporcie. Szukamy więc nowego i przy możliwie małym zaangażowaniu naszej gotówki.

Niestety odpada kredyt. Jeśli działalność jest krótsza niż 6-12 m-cy, a nie mamy innego źródła dochodu to kredytu nie dostaniemy. Zostaje leasing i to w szerokim znaczeniu tego słowa.

Tzn. od wynajmu, przez wynajem długoterminowy, aż po klasyczny leasing z wykupem samochodu na końcu.

Wynajem i wynajem długoterminowy mają tą zaletę, że dostanie go każdy przedsiębiorca. Nie jest badana ani historia firmy, ani zdolność kredytowa. Niestety. Koszt często jest na tyle wysoki, że przy dużej konkurencji na rynku możemy „nie zarobić”. Dlatego jeśli już, jest to rozwiązanie tylko wtedy gdy nie dostaniemy leasingu, a policzyliśmy, że i tak się to opłaca. Dla przykładu wynajem na miesiąc 8 paletowej międzynarodówki to dziś 4900 zł netto, a za furgon zapłacimy 3200 zł. (ceny promocyjne za dostawcze24.pl). Mało to nie jest.

Czyli leasing samochodu dostawczego? Czy dostaniemy go i na jakich warunkach? Prosta odpowiedź brzmi tak. W edostawcze.pl posiadamy finansowanie praktycznie dla każdej firmy. Chcąc oferować jak najlepsze warunki korzystamy jednak wyłącznie z leasingów bankowych. Oznacza to, że warunkiem jest dobra, a przynajmniej w miarę przyzwoita historia kredytowa. UWAGA: Przy jednoosobowej działalności ma znaczenie dotychczasowa nasza prywatna historia kredytowa. Co ważne przy wspólnocie majątkowej często ma również znaczenie historia kredytowa współmałżonka.

Jeśli więc mamy historię ok to właściwie już mamy leasing. Wysokość wpłaty jak i warunki leasingu zależeć będą do następujących czynników które przedstawię dla porównania w poniższej tabeli.

Tab. Jaki samochód dostawczy dla nowej firmy w leasingu.

Nowy, lub używany od autoryzowanego dealeraUżywany do 4-6 lat kupowany na F-VAT 23 %Starszy (do 8 lat) lub kupowany na umowę kupna-sprzedaży
Wymagane dokumentyDowód osobisty* i NIPDowód osobisty* i NIPDowód osobisty* i NIP
Oczekiwana wpłata5 % (nawet 1 % przy bardzo dobrym scoringu)5-10 %10 % i więcej
Okres leasinguDo 84 m-cy (przy wpłacie 1 % do 60 m-cy)Wiek auta z leasingiem do 10 lat.Wiek auta z leasingiem do 10 lat.
Inne warunkiKorzystna cena leasingu, niski koszt ubezpieczenia autaDobra cena leasingu, możliwe dodatkowe koszty ubezpieczeniaAkceptowalna cena leasingu, konieczne dodatkowe ubezpieczenia.

*- w przypadku wspólnoty majątkowej także dowód osobisty współmałżonka;

Tak jak widać łatwiej i taniej wyleasingować nowej firmie nowy samochód.

 

Jeszcze jedna ważna kwestia. W jednej z ofert leasingowych posiadanych przez edostawcze.pl wystarczy by firma działała 3 m-ce i możemy zaproponować warunki jak dla każdej innej firmy. Oznacza to min. promocyjny leasing 4×1% – czyli 1 % na start i 3 pierwsze raty po 1 %. Taki lekki finansowo start potrzebny jest szczególnie w transporcie, gdzie samochód zaczyna zarabiać po 2-3 m-cach.

Życząc powodzenia w nowym biznesie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

 

Redakcja.