Nowy silnik 2.2 – Citroen Jumper/Peugeot Boxer. Goni konkurencję i waczy ze złą sławą poprzednika.

Znajdujący się aktualnie w sprzedaży model Jumpera to III generacja tego słynnego już furgonu. W międzyczasie pojawiały się jednak liftingi, a wraz z nimi – zmiany jednostek napędowych. W tej chwili Citroena Jumpera kupić można z silnikiem 2,2 HDi o mocy 140 lub 165KM.

Wielu klientom hasło “silnik 2,2 w Citroenie” kojarzy się ze starą, niezwykle awaryjną jednostką napędową, która kilka lat temu okryła producenta złą sławą. Francuzi postanowili uratować sytuację i zmienili silniki w Jumperach na 2,0 BlueHDi o mocy 130 i 163KM. Rzeczywiście, pojemność ta nie kojarzyła się już z problemami, ale pojawił się inny kłopot. W porównaniu do konkurencji Citroen wypadał po prostu blado. Pojemność 2 litrów w dużym dostawczaku? To nie brzmiało dobrze. Tym bardziej, że w tym czasie konkurencyjne (i podobne) Ducato miało 2,3 litra.

Pod koniec 2019 roku pojawiła się więc kolejna zmiana. Citroen zmodernizował nowy silnik 2,0 BlueHDI, modyfikując go do pojemności 2,2 litra. Aktualnie w sprzedaży dostępne są Jumpery o mocy 140 oraz 165KM. Jednostka napędowa w nowej odsłonię goni konkurencję i wcale nie wypada przy niej blado. Niestety, francuscy marketingowcy nie pomyśleli o tym, że nowe 2,2 może się kojarzyć ze starym, awaryjnym silnikiem

W ten sposób Jumper został jednocześnie wzmocniony i… osłabiony. Wielu potencjalnych klientów szukających wiedzy w internecie natrafia na setki tematów dotyczących awarii silnika 2,2 w Citroenie. I są one prawdziwe. Dotyczą jednak stare jednostki napędowej, która ma niewiele wspólnego z nową konstrukcją. Nie każdy musi jednak to wiedzieć. Oczywiście zespół eDostawcze zawsze stara się przekazywać aktualną i rzetelną wiedzę na temat jednostek napędowych, jednak nie każdy klient chce słyszeć o Jumperze, mimo, że to naprawdę solidne samochody w przystępnych pieniądzach.

Katarzyna

——————————–

Artykuł przygotowany przez naszego Doradcę Panią Katarzynę Łapczyńską. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem nowego auta dostawczego z silnikiem 2.2 i nie tylko zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu: 533 019 119 lub mailowo: katarzyna[@]edostawcze.pl