Samochody do przewozu pracowników

Wielu właścicieli firm staje przed wyzwaniem wyboru pojazdu do przewozu pracowników. Rynek oferuje wiele możliwości, jednak samochody tego typu podzielić można na dwie grupy – typowe „brygadówki” oraz auta wieloosobowe.

Samochody z zabudową brygadową charakteryzują się nieco uboższym wyposażeniem przestrzeni pasażerskiej. Zazwyczaj wyposażone są jedynie w dość sztywną ławkę do siedzenia, która oddzielona jest od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą. Najczęściej cześć pasażerska z tyłu nie ma dodatkowych nawiewów ani klimatyzacji, a boki drzwi nie są obite. Rozwiązanie to jest znacznie tańsze i często wybierane przez właścicieli firm, szczególnie budowlanych. Pracownicy bezpiecznie docierają na miejsce pracy, nie ma natomiast zagrożenia, że poważnie zniszczą eleganckie wnętrze pojazdu.

Brygadówki idealne dla branży budowlanej

Pamiętać trzeba, że praca na budowie wiąże się z brudem czy piaskiem, który później przenoszony jest do transportującego pracowników samochodu. Często pojazdy tego typu są bardzo mocno eksploatowane i niespecjalnie oszczędzane przez osoby trzecie. Minusem takiego rozwiązania jest wątpliwa wygoda na dłuższych dystansach, stąd „brygadówki” częściej używane są do transportu lokalnego.

9-osobówka to większy komfort podróży

A co, jeśli firma potrzebuje większego komfortu? Rozwiązaniem są auta osobowe, np. Ford Transit Custom czy Renault Trafic w wersjach 9-osobowych. Samochody te oferują wnętrze bliźniacze do typowych osobówek, włącznie z nawiewami czy klimatyzacją z tyłu pojazdu. Fotele są znacznie wygodniejsze, a wyższe wersje wyposażone są także m.in w podłokietniki. Minusy? Przede wszystkim mniejsza przestrzeń ładunkowa, która zazwyczaj nie jest oddzielona trwałą przegrodą. Ponadto stosunek ceny do wielkości pojazdu jest mniej korzystny niż w przypadku „brygadówek”, co związane jest z bogatszym wyposażeniem wnętrza. Plusy? Znacznie wyższy komfort podróży dla pasażerów, co pozwala na pokonywanie znacznie dłuższych tras. Ponadto często pojazdy te używane są także prywatnie.

Brygadówka czy wersja typowo osobowa? Na to pytanie muszą odpowiedzieć sobie Państwo sami. My chętnie doradzimy i przeanalizujemy każdy przypadek. Oba typy pojazdów posiadamy oczywiście w swojej ofercie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu – tel. 881 414 118.