Samochody specjalne

Transport samochodem dostawczym to nie tylko przewóz towarów w celach zarobkowych, autem dostawczym możemy również przewozić nietypowe ładunki dla własnych potrzeb.

 

Każdy człowiek ma jakieś hobby, jedni kolekcjonują znaczki, inni monety, a jeszcze inni samochody. Są wśród nas również pasjonaci np. motocykli, quadów czy koni, tu nasuwa się pytanie w jaki sposób przetransportować motocykle czy kłady wybierając się np. na zlot? Albo jak dowieźć bezpiecznie konie na zawody?

Mamy rozwiązania dla wszelkiego rodzaju transportu, posiadamy szeroki wybór marek: Renault, Iveco, Volkswagen, Fiat, Citroen, Peugeot, Opel, Mercedes, na których możemy stworzyć zabudowę idealną dla potrzeb klienta.

Najpopularniejsze wśród motocyklistów furgony do przewozu sprzętu to Mercedes, w zależności od potrzeb klienta do wyboru modele: Vito, Sprinter i Citan, oraz Volkswagen, który sprawdza się w wersji Transporter lub Crafter. W samochodach do przewozu motocykli na zlot potrzebne jest zazwyczaj więcej miejsc niż na 2 lub 3 osoby, doskonałym rozwiązaniem jest dodatkowy rząd siedzeń dla 4 osób. Przy tej opcji warto wybrać długi furgon, aby na jego pace zmieścić kilka motocykli i rzeczy osobiste. Przestrzeń ładunkową wypełnić można blachą ryflowaną, sklejką lub tkaniną, zapobiegając uszkodzeniom w przypadku gwałtownego hamowania i przemieszczenia się motocykli lub innych przedmiotów. Aby zapobiegać takim sytuacjom stosuje się różnego rodzaju możliwości mocowania ładunku, punkty w podłodze lub na ścianie, a ich ilość i ułożenie jest dowolna. Zabudowę doposażyć można w windę połówkową lub podjazdy, aby ułatwić załadunek motocykli na pakę. Pozwoli to przede wszystkim zaoszczędzić czas przygotowania do drogi. Ponadto warto zamontować w przestrzeni ładunkowej lekkie aluminiowe półki na rzeczy osobiste, okna dachowe czy oświetlenie LED’owe.

Dla pasjonatów koni też coś mamy ! Zabudowy typu koniowóz z niskim progiem załadunku – dedykowane marki samochodów do tej zabudowy to Fiat, Citroen, Peugeot i Opel.

Obowiązkowe wyposażenie pojazdu to trap załadowczy, umożliwiający swobodne wejście konia do przestrzeni ładunkowej. Trap jest pokryty materiałem antypoślizgowym i posiada poręcz jedno lub dwustronną. Wnętrze kontenera przystosowane jest do przewozu zwierząt – podłoga wykonana jest z wylewki antypoślizgowej, ograniczającej możliwość poślizgnięcia się zwierzęcia i łatwej w utrzymaniu czystości. Ściany obite są specjalnym materiałem amortyzującym ewentualne uderzenia, a także zabezpieczającym przed zniszczeniami spowodowanymi przez konia. Zabudowa wyposażona jest w poidło i paśnik dla konia, a także oświetlenie uspokajające zwierzę podczas transportu. Część przestrzeni ładunkowej przeznaczona jest dla dżokeja na rzeczy osobiste i akcesoria do jazdy konnej.

Szeroki wybór naszych samochodów i możliwości adaptacyjne sprawiają, że każdy znajdzie u nas to czego szuka.

 

Zapraszamy do kontaktu!
Zespół Edostawcze
tel: 881 414 118
mail: biuro@edostawcze.pl