Zaniżanie odszkodowania w samochodach dostawczych

Ubezpieczyciele bardzo często wypłacają zbyt niskie odszkodowania. To wiąże się z kolejnymi stratami. A uzyskanie właściwego odszkodowania nie zawsze jest proste. Dlatego w odpowiedzi powstały firmy odszkodowawcze, takie jak Helpfind.

 

Samochody dostawcze i firmowe mogą przebywać nawet setki kilometrów dziennie. To sprawia, że tego typu pojazdy są znacznie bardziej narażone na szkody — kolizje, wypadki i obtracia na parkingach. Im więcej bowiem przejechanych kilometrów, tym większe ryzyko szkody.  Uszkodzeniu mogą ulec także przewożone rzeczy i towary, co jeszcze zwiększa straty.
Co robić w takiej sytuacji? Konieczny jest kontakt z ubezpieczycielem, który wypłaci właściwe odszkodowanie za wszystkie straty. Czasami jednak konieczna jest pomoc, ponieważ Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają za niskie odszkodowanie. Firma odszkodowawcza — Helpfind

Taką pomocą mogą być specjaliści z kancelarii odszkodowawczej – takiej jak Helpfind https://www.helpfind.pl/. Proponują oni pomoc w każdym przypadku dotyczącym zaniżonego odszkodowania. Problem dotyczy zarówno właścicieli prywatnych, jak i firm z własną flotą. Na czym więc polega zaniżenie odszkodowania?

Czym jest zaniżenie odszkodowania?
O zaniżonym odszkodowaniu możemy mówić w momencie, gdy wypłacone pieniądze nie wystarczają na naprawę samochodu. Najczęściej oznacza to, że rzeczoznawca sporządził błędny kosztorys, w którym pojawiają się:

  • rabaty na części czy urealnienie cen
  • umieszczanie cen części innych niż oryginalne
  • pominięcie niektórych szkód
  • zaniżanie wartości pojazdu
  • zaniżanie stawek warsztatu

Należy zwrócić uwagę, że poszkodowany nie musi godzić się na odszkodowanie zaproponowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Może się starać o dopłatę do odszkodowania.

Czym jest dopłata do odszkodowania?
Dopłata to różnica pomiędzy właściwym odszkodowaniem a tym wypłaconym przez ubezpieczyciela. O nią może ubiegać się każdy poszkodowany, który nie jest zadowolony z wysokości otrzymanego odszkodowania. Dotyczy to także właścicieli samochodów dostawczych.
Poszkodowany może uzyskać dopłatę od samego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest możliwe dzięki odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela. Często jest to jednak skomplikowane, bo należy dostarczyć dodatkowe dokumenty, np.: kosztorys niezależnego rzeczoznawcy. Jest to dodatkowo płatne. Samodzielna gwarancja nie daje jednak gwarancji uzyskania właściwego odszkodowania.
Dlatego właśnie firmy odszkodowawcze, takie jak Helpfind, zajmują się dopłatami do odszkodowania. Tutaj proces uzyskania wyższego odszkodowania jest znacznie prostszy. Wystarczy, że poszkodowany zgłosi się z posiadanym już kosztorysem, czy decyzją ubezpieczyciela.
Następnie cała dokumentacja jest analizowana przez specjalistów. Na tej podstawie obliczane jest odszkodowanie. Następnie właściciel uszkodzonego samochodu uzyskuje dopłatę znacznie szybciej, niż w przypadku odwołania – nawet w ciągu 3 dni na podstawie cesji wierzytelności wynikających ze szkody.

Podsumowując – przedsiębiorcy są bardziej narażeni na szkody w swojej flocie, niż prywatni właściciele. Mogą także napotkać na wiele problemów skutkujących zaniżonym odszkodowaniem. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług kancelarii odszkodowawczej. Wypłaci ona wyższe odszkodowanie w krótszym czasie.