Citroen Berlingo, Peugeot Partner czy może Opel Combo.

Od niedawna naszą ofertę poszerzyliśmy o te mniejsze samochody dostawcze. Dzięki temu przyjrzeliśmy się bliźniakom. Ciitroen Berlingo czy Opel Combo? Oto jest pytanie.

Jeśli postawimy te samochody naprzeciw siebie i popatryzmy z boku to naprwdę trudno będzie zauważyć różnice. Tak naprawdę widoczne są one głównie od przodu. Producent, czyli koncer PAS zadbał by jednak Opel był Oplem. Są więc różnice w grillu jaki i w światłach. Widoczne, tochę inne „prowadzenie” lini zderzaka wynika już wyłącznie ze sposobu malowania.

Choć na pierwszy rzut oka samochody wyglądają też tak samo w środku już po chwili widać różnicę. Opel ma wielofunkcyjną kierownicę, a Citoren nie. Otóż nie. Jej „wielofunkcyjność” została schowana pod kieronicę i znajduje się na dodtkowych dzwigniach. Nam osobiście podoba się bardziej kieronica Opla. Trochę mniej plastiku, ale z drugiej strony rozwiązanie Citroena jest potencjalnie bardziej funkcjonalne.

Czy to już wszytkie różnice. Niestety tak… albo stety, bo przecież ten model jest naprawdę przemyślany i szkodabyłoby na siłę wymyślać coś „lepszego”.

Samochód w obu wersjach (jak i w Peugocie Partnerze) ma kilka dobrych silników z których 1.5 diesel o mocy 100 KM wydaje się najbardziej ekonomiczny. Łączy wystarczające osiągi z niską ceną i przede wszytkim niskim zużyciem paliwa. Udaje się zejść nawet poniżej 5 litrów.

Co więcej. Wersja nadwoziowa L2 (widoczna na zdjęciach ) wyposażona może być w tzw. drzwiczki cargo. Dzięki temu ten w sumie niewielki samochó może przewozić ładunki o długości nawet m.

Choć ulice miast są coraz bardziej zatłoczone, to samochody takie jak te rozwiązują problem. Łączą niewielkie rozmiary zewnętrzne z dużą przestrzenią ładunkową i prawie 1000 kg ładowności.

Polecemy w naszej ofercie np. w wakacje 2019 – Citroen Berlingo 100 KM XL w cenie tylko 54 490 zł netto.

Zespół edostawcze.pl