Winda kolumnowa

Lekkie i proste w obsłudze rozwiązanie problemów załadunkowych.

 

Winda kolumnowa to doskonałe rozwiązanie stosowane w samochodach dostawczych, które w znacznej mierze ułatwia załadunek, szczególnie w „miejskiej dżungli”, kiedy należy to zrobić szybko i sprawnie. Charakteryzuje się prostotą konstrukcji i łatwością obsługi. Przez prostotę rozumiemy brak elementów hydraulicznych, co oznacza większa niezawodność. Oferowane przez nas windy mogą udźwignąć nawet do 750 kg ! Tego typu konstrukcja, a więc winda z funkcją drzwi montowana jest w dobrze znanej firmie Dhollandia, co daje gwarancję jakości. Możliwość zainstalowania we wszystkich samochodach dostawczych i ciężarowych.

Dodatkową zaletą jest szybkie otwieranie, a także sterowanie z pilota np. z poziomu platformy czy też przestrzeni ładunkowej. Górna klapa zamykająca całość zamontowana jest na amortyzatorach gazowych.

W stosunku do windy na siłownikach ktoś może uważać, że ręczne opuszczanie platformy do pozycji poziomej jest kłopotliwe. Nic bardziej mylnego. Idealne wyważenie zapewnia, iż jest to nie wymaga to nadludzkiej siły, wręcz przeciwnie można to zrobić jednym palcem.

Montaż windy kolumnowej odbywa się na zabudowie kontenerowej. Mocowana jest do paneli zabudowy lekkiego kontenera, dzięki czemu staje się rozwiązaniem zwiększającym ładowność o około 120 kg w stosunku do windy osadzonej na siłownikach hydraulicznych i tradycyjnym kontenerze. Długości platformy załadowczej wynoszą od 1200 mm do 1600 mm. W Edostawcze.pl montujemy je na Renault Masterach, Fordach Transitach oraz Fiatach Ducato. Obecnie testujemy takie rozwiązanie również dla Iveco.

Cena zabudowy z  kontenerem 8 paletowym z windą kolumnową Dhollandia to około 38 tys. netto, natomiast zabudowa z windą firmy BAR z siłownikami hydraulicznymi mamy za 32 tys. netto. Nie jest to róznica cenowa, która powinna decydować o wyborze odpowiadającego nam rozwiązania.

 

Poniżej prezentujemy film jak działa taka winda. Zapraszamy na  nasze kanału na Youtube.


Paweł

edostawcze.pl

Ps. Najlepszym dodatkiem do lekkiej windy będzie lekki wózek paletowy. Sprawdż w naszym sklepie.