881 414 118 Poniedziałek - piątek (8.00 - 16.00)

Zamów kontakt - oddzwonimy!


Numer telefonu
Godzina kontaktu
samochody branży budowlanej GODZINY PRACY PROMOCJA WEEKENDOWA Promocja na lipiec Promocyjne ceny na akcesoria edostawcze
This is an example of a HTML caption with a link.
1 2 3 4

Zabudowy międzynarodówek cd. czyli ładowność

 

COFNIJ DO POPRZEDNIEJ STRONY.

Choć wydawać by się mogło, że ładowność przy małych to najważniejsza cecha i druga tegoroczna zmiana w zabudowach temu przeczy. Znacząco rośnie sprzedaż samochodów z windami. Jest to zapewne wynik coraz większej specjalizacji w transporcie wśród polskich firm. Związane jest to z tym, że choć mówimy o tzw. międzynarodówkach, coraz częściej jeżdżą one w Europie, ale lokalnie. Liczy się wówczas sprawny i szybki załadunek i rozładunek. Stąd opłacalne może być wydanie kilkunastu tysięcy na windę.

.

Specjalizacja transportu to wyzwanie nie tylko dla firm transportowych, ale i dla edostawcze. Chcemy nie tylko odpowiadać na potrzeby rynku, ale je wyprzedzać i mamy nadzieję pomóc. Troszeczkę na przekór temu co napisałem wcześniej  szukamy rozwiązań coraz lżejszych, aby te 3,5 DMC ograniczało jak najmniej. Czasami nawet proste rozwiązania mogą dużo dać. Przykładem jest tu oferowany przez nas do samochodów z windą ultralekki paleciak. Po co komu niezniszczalny 2 tonowy wózek skoro winda i tak jest tylko na 750 kg? Standardowy waży jakieś 70 kg, a nasz tylko 38 kilo. Skromny pomysł, a jednak prawie 30 kg do przodu. Kolejne kilkadziesiąt kg ładowności staramy się dorzucić „w podłodze”. Może to być np segmentowa podłoga aluminiowa. To przy 10 EP daje prawie 40 kg do przodu. Stosując dodatkowo tzw. sciany bezburtowe i deskowanie aluminowe możemy "uryźć" jakieś 70 kg.

.

Wracając do wind staramy się pokazać alternatywę do typowych wind hydraulicznych. Mówię tu o zespolonej z kontenerem windzie kolumnowej. Jest ona na tyle lżejsza, że prawie nie ma różnicy w wadze porównując plandekę z windą hydrauliczną i kontener z windą zespoloną. Powiedziałbym, że to rozwiązanie jako jedyne nie pasuje do naszej zasady „tniemy na wadze”. Jednak kontener przy wielu ładunkach jest niezastąpiony więc te kilka kg możemy tym razem sobie „odpuścić”. A'propos. Kiedy kontener może przeszkadzać? No choćby wtedy gdy załadunek jest możliwy tylko z boku. Tu uzupełnię, tendencję tego roku w zabudowach.

.

Do niedawna liczyła się tylko cena: 8 lub 10 EP jak najtaniej. Większość firm zauważyła jednak, że nawet jeśli rata leasingu rośnie (tak najczęściej finansowane są międzynarodówki) warto dorzucić kilka „gadgetów” i w samochodzie i w zabudowie. Podwozie to dziś coraz częściej kabina 2 osobowa z amortyzowanym fotelem kierowcy. Dzięki temu więcej miejsca w kabinie, choćby na lodówkę no i komfort prowadzenia po prostu nieporównywalny do zwykłego fotela. Także choćby jedna firana to dziś standard. Firana i pneumatyczny fotel to przy kilkunastu tys. km miesięcznie minimumu komfortu dla "busiarza".

.

Inną ciekawostką  w tym segmencie może być ogrzewana plandeka. Czyli skrzynia ze specjalną termiczną  plandeką i agregatem. Dzięki temu latem chłodniej, a przy minusowych temperaturach ładunek się nie przymrozi.

.

Podsumowując można stwierdzić, że wybór rozwiązań dla małego transportu stale rośnie. W tym roku doszło Iveco Daily, a i nowy Transit miał trochę aspiracji. Ktoś kto cenił Renię zaryzykuje i biturbo, a poprawiony 3 litrowy Fiat utrzyma pozycję lidera. Rozwijając flotę bardziej niż wcześniej musimy jednak kalkulować czy opłaca się nam kolejne „gołe”10 EP czy może jednak „wypasione” 8? Wybór jak zawsze należy do klienta. Wierzymy jednak, że pomożemy podjąć tylko dobre decyzje.

.

Marcin Szymański

Edostawcze.pl

 

Przeczytaj więcej o:

_______________________________________________________________________________________________________

                        Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą MIĘDZYNARODÓWEK 

_______________________________________________________________________________________________________

  • winda kolumnowa – czytaj TUTAJ

  • podłoga korkowa – więcej na stronie naszego serwisu partnerskeigo 40ton.net - ARTYKUŁ TUTAJ.

  • nasz standard czyli samochód na wypasie – Nowe Ducato i Master TUTAJ (właśnie zjeżdza z taśmy i będzie za chwilę)

  • spojtrak czyli więcej przestrzeni – zapraszamy na FILM.

  • ultralekki paleciak - coś więcej Tutaj

 

Szybki kontakt

Wypełnij poniższy formularz - oddzwonimy i przedstawimy niezobowiązującą ofertę.

Imię i nazwisko Numer telefonu Interesuje mnie

Znajdz nas na

edostawcze Facebokk
Edostawcze Instagram
Edostawcze Youtube
edostawcze sklep

Co wyróżnia eDostawcze?

Kompleksowość i profesjonalizm. Dzięki wielomarkowej ofercie samochodów dostawczych, podwozi samochodowych i pick-up'ów możemy dopasować Twoje oczekiwania do pełnej oferty rynkowej. Obiektywnie doradzimy w wyborze modelu, silnika, czy doposażenia. Specjalizujemy się w zabudowach począwszy od międzynarodówek czy kontenerów, po lawety i wywrotki. Co ważne staramy się by każdy samochód kosztował Cię tylko 1%, czyli proponujemy specjalne oferty finansowania.