DocStop – czyli punkt pomocy zawodowym kierowcom

W środę 17 września br na stacji BP w Kątach Wrocławskich otwarto pierwszy w Polsce DocStop.

 

Czym jest DocStop ?

 

DocStop to punkt, w którym każdy kierowca zawodowy, który źle się poczuje uzyska kontakt z pomocą medyczną. Pracownicy takich punktów wezwą lekarza lub taksówkę, która przetransportuje kierowcę do najbliższej placówki zdrowia. System tego typu funkcjonuje już w Niemczech, gdzie sprawdza się doskonale. Powstało tam już 700 DocStop-ów, a korzysta z nich około 4 tys. kierowców. Organizatorem tego projektu w Polsce jest fundacja Trans.org, z którą w projekcie Truckers Life współpracuje edostawcze.pl. DocStop to jeden z elementów tej akcji.

 

W przypadku, gdy kierowca znajduje się w trasie, zawsze może zadzwonić na gorącą linię, z której otrzyma informację, gdzie w pobliżu może się zatrzymać i gdzie będzie czekała na niego pomoc medyczna. Pomoc jest bezpłatna. W Polsce koszty porady, czy szerszej opieki pokrywa NFZ. Chcąc skorzystać z DocStop w Niemczech powinniśmy mieć ze sobą Europejską Kartę Zdrowia (tutaj jak ją wyrobić)

 

Ponieważ wiemy jak ważna może być szybka pomoc o tym jak skorzystać z DocStop krok po kroku dowiesz się z naszego poradnika TUTAJ.

 

Co więcej, DocStop-y to także otwarte siłownie na świeżym powietrzu. Kierowcy znajdą tam kilka urządzeń, które pozwolą rozruszać obolałe i zasiedziałe mięśnie w trakcie przerwy w pracy. W Katach Wrocławskich przy pierwszym DocStopie powstała też siłownia. Tym razem to edostawcze.pl pokryło koszty jej postawienia. Jak i gdzie poćwiczyć za darmo piszemy TUTAJ.

 

Na siłownię oczywiście zapraszamy jak najczęściej i życzymy by jednak, choćby dzięki ćwiczeniom, nie trzeba było korzystać z DocStop.

 

Paweł,

edostawcze.pl