Fiat Ducato – Nr 1 w otomoto

Fiat Ducato okazał się najczęściej wyszukiwanym samochodem w serwisie otomoto. Jest więc nie tylko najlepiej sprzedającym się dostawczakiem w Polsce od lat, ale i najbardziej interesującą pozycją na rynku aut używanych.

 

Po raz kolejny serwis Otomoto, najwiekszy samochodowy portal ogłoszeniowy w Polsce, ogłosił statystyki wyszukiwań aut na przeciągu całego roku. Jako, że z oczywistych powodów interesują nas tylko dostawczaki zajmiemy się tą częśćią rankigu.

 

Po raz pierwszy Fiat Ducato zdetronizował Volkswagena LT. Nie dziwi to zupełnie mając na uwadze, że starych dobrych LT-ków z 2,5 litrowymi silnikami jak na lekarstwo, a nowsze, 2 litrowe nie cieszą się z oczywistych powodów popularnością. Fiat Ducato z dużą gamą silników, wilekości furgonów i możliwości zabudów jest jedną z najszerszych ofert na rynku. Szkoda, że właśnie kończy się era 3 litrówki, ale chyba tym bardziej wzrosnie zainteresowanie używanymi modelami z tym silnikiem.

W pewnym stopniu nie zaskakuje druga pozycja – Mercedes Sprinter. Ze względu na dość wysoką cenę nowych aut w salonie używane są poszukiwane tym bardziej. Jak to mówią nie ma jazdy bez gwiazdy, a w niektórych branżach, np. spżywce Mecedes jest jedną z podstawowych wizytówek firmy. Czyli są sytuacje gdzie Mercedesa nie ruszy nic ;-).

OStatnie miejsce podium to Renault Master. Samochód który może nie zaskakują iloścą możliwych opcji, ale za to po prostu jest dobry. Wiadomo czego można się po nim spodziewać. Jak nawet coś się zepsuje to jest tak już popularny, że można go naprawić coraz taniej i coraz szybciej. Jednocześnie jak wiemy jest to po prostu przebój w kategorii aut pod zabudowę międzynarodową. Gdyby jeszcze większą popularnością cieszyły się jego wersje z tylnym napędem na bliżniakach miałby szansę przeskoczyć Sprintera. Jednak jak to wczesniej napisałem Mercedes to Mercedes.

Trochę inaczej wyglądają statystyki przy podziale wyłacznie na marki. Tabelka poniżej:

Jak widać na szczyt wrócił Mercedse co jest zasługą Vito i Volkswagen dzięki Transporterowi. Renaulyt wspią się na 3 miejsce bo tam Traffic to też przebój. Fiat z dodatkiem do Ducato w postaci Scudo i Doblo spadł na 4 pozycję.

Fajnie że w pierwszej 10 znalazł się Lublin… to lepiej niż np Dacia 😉

 

UWAGA: Od niedawna w edostawcze.pl oferujemy pomoc w zakupie i finansowaniu samochodów używanych – wyłacznie sprawdzone, wyłącznie poleasingowe. Więcej o tym znajdą Państwo TUTAJ – DOSTAWCZE SAMOCHODY POLEASINGOWE